Jak oznaczone będą zbiory w wolnym dostępie?

W nowym gmachu duża część zbiorów biblioteki ustawiona będzie w wolnym dostępie. Oznacza to, że czytelnik sam będzie mógł przeglądać książki na półkach i wybierać te, z których chce skorzystać w czytelni lub wypożyczyć do domu. W tej chwili większość naszych zbiorów umieszczona jest w zamkniętych, niedostępnych dla czytelników magazynach.

W wolnym dostępie znajdą się zbiory najnowsze, podstawowe i najważniejsze w każdej dyscyplinie nauki, podręczniki akademickie oraz książki najczęściej poszukiwane przez studentów i pracowników uniwersytetu. Obok książek ustawione też będą czasopisma.

Wszystkie te materiały zostaną sklasyfikowane według dziedzin nauki (na podstawie Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej) i oklejone kolorową, charakterystyczną dla dyscypliny etykietą. Ułatwi to czytelnikom poszukiwanie potrzebnej literatury, a przy okazji pozwoli zorientować się, jakie inne materiały na podobny temat dostępne są obok na półkach.

Poszczególnym dziedzinom przydzieliliśmy następujące kolory:

 

 

Warto już teraz zapamiętać barwę swojej dyscypliny!

O tym, na którym poziomie biblioteki znajdować się będą poszczególne zbiory, będziemy jeszcze informować. Napiszemy też, jakie inne etykiety znajdą się na książkach. (bm)


Kategoria: Newsy


Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra, tel. 68 328 31 00
| Autor: miloIIIIVII, tłumaczenie: WordpressPL Projekt i wykonanie: Fabryka Reklamy IBI © 2020 Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego Wszystkie prawa zastrzeżone
odwiedzin