O Projekcie

Projekt bibliotekiIntensywne prace na placu budowy trwają od maja. Inwestycję realizuje firma Skanska. Projekt o wartości 30 mln złotych finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Nowoczesny i wielofunkcyjny budynek powstanie w kampusie przy alei Wojska Polskiego pomiędzy Collegium Neophilologicum, a budynkiem dydaktycznym nauk humanistycznych i społecznych. Będzie sześciokondygnacyjny i pomieści milion zbiorów. Według planów ma zostać oddany do użytku w grudniu 2012 roku.

Sposób ukształtowania przestrzeni nowej biblioteki, organizacja zbiorów i usług, służą realizacji popularnej w świecie idei biblioteki otwartej, zgodnie z którą kontakt czytelnika z książką nie jest ograniczony barierami przestrzennymi ani organizacyjnymi. Czytelnicy będą mieli bezpośredni dostęp do zbiorów i usług rozplanowanych w wydzielonych obszarach wiedzy. Będą mogli korzystać ze zbiorów drukowanych i zasobów sieciowych oraz z bogatej oferty usług informacyjnych, opartych na nowoczesnych technologiach. Jest to najbardziej efektywna organizacja przestrzeni, która skłania czytelnika do aktywnych poszukiwań pośród bogatej kolekcji piśmiennictwa.

 

Zapraszamy do zapoznania się  z prezentacją projektu, przygotowaną przez zespół pracowników Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 69, 65-762 Zielona Góra, tel. 68 328 31 00
| Autor: miloIIIIVII, tłumaczenie: WordpressPL Projekt i wykonanie: Fabryka Reklamy IBI © 2021 Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego Wszystkie prawa zastrzeżone
odwiedzin